Безпека дітей на водних об'єктах

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді.

Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди варто пам’ятати про безпеку. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на забезпечення безпеки дітей на воді.Безпека дітей на водних об’єктах забезпечується правильним вибором і обладнанням місць купання, організацією і контролем за купанням, проведенням роз’яснювальної роботи серед дітей і дорослих щодо правил поведінки на воді

Правила безпечної поведінки на воді

1.Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Перед початком купання необхідно оглянути місце купання, устаткування та інвентар, у разі наявності факторів, які заважають проведенню купання (наявність сторонніх осіб, забрудненість акваторії пляжу, хмарна погода тощо), необхідно вжити заходів щодо їх усунення, а в разі неможливості це зробити - відмінити купання дітей.

2.Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10 м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С. Купання дітей, які не мають навичок плавання, треба проводити в спеціально встановлених місцях.

3.Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

4. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів. Під час купання не можна робити зайвих рухів та вправлятись на швидкість на воді, не можна перевтомлювати себе, тримати свої м’язи в постійному напруженні та порушувати ритм дихання. Заборонено брати участь у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

5.Перед тим, як стрибати у воду, необхідно переконатися, що дно рівне (безпечне), глибина водоймища -достатня, а вода - прозора.

6.Катання дітей на човнах та інших плавзасобах дозволяється тільки у присутності дорослих за умови виконання всіх заходів безпеки - наявності рятувальних засобів (жилет, пояс).

7.Дітям, які перебувають на плавзасобах, не дозволяється сидіти на бортах, переходити з місця на місце, розгойдувати човен, пірнати з човна у воду.Під час купання дітям не дозволяється:- підпливати до буїв;- організовувати у воді ігри, розваги, пов’язані з пірнанням та небезпекою для тих, хто перебуває поруч у воді;- подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;- дітям, які не вміють плавати,заборонено заходити у водойму глибше, ніж до пояса.Не можна використовувати для плавання знаряддя, не передбачені для цього (дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші).Не можна забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття тощо.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.Самостійне купання дітей до 12 років без нагляду батьків не дозволяється.

За безпеку дітей під час самостійного відпочинку на воді відповідають їх батьки.

У разі виявлення надзвичайної події, що може загрожувати життю чи здоров’ю громадянам – звертайтеся до Служби порятунку за номером «101».

Кiлькiсть переглядiв: 89

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.