КЛУБ "ЮНИЙ ШИРОНІНЕЦЬ"

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

У стінах нашої школи створений музей гвардійців-широнінців, який діє вже понад 40 років. Саме тут у 1957 діяв гурток «Юний історик», який очолював учитель історії, інвалід Великої Вітчизняної війни Бабенко Сергій Миколайович. Ця людина всю свою енергію і палку любов до Батьківщини віддавала створенню в школі краєзнавчого музею.

Пізніше був створений клуб «Юний широнінець». З ініціативи членів Клубу організовувалися зустрічі з героями Радянського Союзу: П.М. Широніним, І.Г. Вернигоренком, О.М. Тюріним, І.А. Букаєвим, К.В. Білютіним – воїнами-широнінцями, що залишилися живими після бою; з ветеранами 25-ї гвардійської стрілецької дивізії.

КЛУБ І СУЧАСНІСТЬ

Клуб «Юний широнінець» працює і зараз. Ми зберегли історичну назву. Але поле діяльності клубу значно розширилося. Сучасні школярі продовжують справу своїх батьків: проводять екскурсії в музеї гвардійців-широнінців, ведуть пошукову роботу, проводять відкриті засідання клубу «Юний широнінець», ведуть переписку з дітьми, які живуть на батьківщині героїв-широнінців, в Росії, Таджикистані, збирають матеріали про школу, випускників, мешканців села. Рідні героїв-широнінців з міста Твері, Мурманська, які загинули в Таранівці, відвідують наше село щороку. У День Перемоги вони присутні на мітингу, разом з дітьми влаштовують свято для ветеранів та мешканців Таранівки. Учні з радістю зустрічають гостей, завжди готові розповісти про історичні події свого села.

/Files/images/foto_7/IMG_6753.JPG

2 березня 2013 виповнилося 70 років з того дня, коли на залізничному переїзді поблизу ст. Безпалівка здійснили свій подвиг бійці на чолі з лейтенантом Петром Широніним. Юні широнінці та таранівська земля приймала гостей з різних куточків колишнього СРСР, серед яких рідні О.Болтушкіна, І.Чертенкова, легендарного командира П.Широніна, адміністрація району та області, ветерани Великої Вітчизняної війни. Рідні Петра Широніна були на таранівській землі вперше. Тут, у музеї учні Таранівської загальноосвітньої школи, члени клубу «Юний Широнінець», організували екскурсію для онуків, правнуків широнінців та гостей, а також представили літературно-музичну композицію, яка зворушила усіх присутніх. Діти з гордістю розповідали про подвиг гвардійців і мимоволі спостерігали за присутніми тут онуками героїв, порівнюючи їх обличчя з фотографіями молодих юнаків, які 70 років тому віддали своє життя, щоб страшна війна ніколи не поверталася на наші землі.

/Files/images/foto_7/IMG_6802.JPG

Виступ на мітингу у парку Слави та засідання клубу "Юний широнінець" на тему "Гвардійці 25-ї" (02.03.2015)

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. Виступ учнів Таранівської ЗОШ на мітингу у парку Слави
Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. Пісня про подвиг гвардійців-широнінців у виконанні членів клубу "Юний широнінець"
Кiлькiсть переглядiв: 545

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.